Zdravotní matrace

Zdravotní matrace

8. 3. 2012, 13:10

Poruchami spánku trpí čím dál větší procento lidí. Možná se to týká i vás. Je prokázáno, že špatný spánek zhoršuje imunitu člověka. Přitom existuje velmi efektivní řešení, díky kterému si spánek užijete a budete se cítit skvěle.

Zdravotní matrace nemusí být drahé

Převalování se, nespavost či špatná kvalita spánku trápí mnoho lidí. Možnou příčinou je nevyhovující matrace. Každý z nás má nárok na příjemné, zdravé spaní a měli bychom se zamyslet, zda není chyba na straně naší postele. Kvalitní matrace nemusí být nutně drahou investicí. Na trhu je mnoho variant levných matrací, které vám nabídnou královský spánek.

Pružinová matrace nebo latexová?

Každému z nás vyhovuje něco jiného. Latexové matrace zádům poskytují potřebnou podpěru, jsou tvárné a mají delší životnost, než matrace pružinové. Obvykle se vyrábí z několika vrstev a jedná se tedy o sendvičový typ. Výhodou pružinových matrací je jejich větší vzdušnost. Při výběru bychom měli zohlednit naši váhu, polohu, ve které usínáme a zda máme raději měkkou či tvrdší matraci.

Proč je výběr tak důležitý?

Lidské tělo je složité a každý od své matrace požaduje něco jiného. Pokud si necháte poradit a budete se držet jednoduchých pravidel, dozajista si vyberete takovou matraci, která vám přinese slastný spánek. Vyhnete se tak bolesti zad, nespavosti a celkové únavě.

I na roštu záleží

Vyhovuje vám klasický rovný rošt? Nebo máte radši rošt polohovací? I na tuto skutečnost musíte při výběru myslet. Latexové matrace jsou velmi přizpůsobivé roštům, o pružinových se to říci nedá. Když máte zvolený typ, koukněte se na výplň. Koňské žíně, latex, pěna či kokosová vlákna. Na výběr jich je skutečně mnoho.

Jak poznat správnou nosnost?

Nosnost matrace by měla být asi dvakrát větší, než váha vašeho těla. Pokud bude nosnost matrace nižší, matrace bude mít větší sklon k proležení. Vyšší nosnost zase může způsobit nepohodlí. Matrace jsou rozdělené na zóny. Zóna krční páteře bývá vyplněna tužší výplní, než oblast nohou, aby poskytovala větší podpěru tam, kde je to potřeba.

I vy byste se měli zamyslet nad svou ložnicí. Myslete na své zdraví a taktéž na své pohodlí.

Zobrazení: 196836 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 11

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.

 • Levné zdravotní matrace

  20. 12. 2012, 15:10 | Diskuze (0)

  Určitě i vy milujte ten pocit, když si ráno můžete tak trochu přispat. Poležet si o něco déle ve vyhřátém a pohodlném pelíšku. Jak docílit toho, aby takový skutečně byl. Cestou k probuzení se do dobré nálady je rozhodně zdravotní matrace.

 • Jak kupovat zdravotní matrace

  17. 12. 2012, 14:35 | Diskuze (0)

  Kvalitní spánek je důležitým atributem ovlivňujícím naše zdraví, schopnost soustředění, pracovní výkon i osobní pohodu. Proto bychom mu měli věnovat vysokou pozornost. Jednou z podmínek kvality odpočinku jsou i správné matrace. Pokud chceme pro naše zdraví udělat maximum, měli bychom si zvolit matrace zdravotní.

 • Zdravotní matrace Praha

  17. 12. 2012, 14:28 | Diskuze (0)

  Nechte si zdát samé krásné sny. Probouzejte se den co den dorůžova. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku. Přejete si to? Ale jak toho docílit. Je čas na pořízení nové zdravotní matrace. Právě tento krok vylepší vaše spaní.