Matrace Praha

Matrace Praha

6. 3. 2012, 11:02

Dita, Monika, Jana nebo snad Evelína? Kdo je to, ptáte se? Ptáte se špatně. Vaše otázka by měla znít: "Co je to?" Jedná se o názvy typů matrací. Právě správně vybraná matrace vám zaručí zdravý spánek.

Kvalitní matrace Praha

A že je z čeho vybírat. Ditou, Monikou, Janou a Evelínou to zdaleka nekončí. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé typy matrací z blízka, ať vyberete tu skutečně nejlepší přímo pro vás. Matrace se liší především materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Každý z těchto materiálů má pak samozřejmě své specifické vlastnosti. Matrace se liší mírou tvrdosti, schopností přizpůsobit se tvaru vašeho těla.

Typy kvalitních matrací

Současným trendem jsou zónové matrace ze studené pěny. Tato pěna je kombinována s pěnou takzvaně línou. Nenechte se ale zmást označením líná. Tento typ matrace vyniká svou výbornou elasticitou, díky které se perfektně přizpůsobí tvaru vašeho těla, poloze, ve které nejraději spíte. Dalšími vlastnostmi zónových matrací jsou tvarová stálost a dlouhá životnost. Pěna je navíc díky velkým pórům velmi dobře provzdušněna a lépe odvádí teplo. Proto jsou vhodnou volbou i pro ty z vás, kteří se více potí.

Latexové matrace

Vybaví se vám snad pod označením latex něco umělého, studeného, nepříjemného? Pozor! V případě, že je z tohoto materiálu vyrobena kvalitní matrace, je pravý opak pravdou. Latexové matrace jsou pružné, mívají odlehčující a provzdušňující otvory. Latexové matrace se výborně přizpůsobují tvaru těla, jsou ideální pro polohovací rošty. Jsou velmi vhodné především pro osoby se zhoršenou pohyblivostí a také pro ty těžší z vás. Nedochází u nich totiž k proležení.

Gelové matrace

Gelové matrace jsou asi nejnovějším trendem v nabídce trhu. Gelová matrace má řadu nových vlastností, které mají pozitivní vliv na náš spánek. Do těchto vlastností, které jistě oceníte, můžeme zahrnout udržování teploty a mechanickou nezničitelnost. Díky 3D deformaci má schopnost velice dobře rozkládat tlak, takže v průběhu spánku není narušen krevní oběh v jednotlivých částech těla. Je tedy velmi vhodnou variantou pro starší osoby.
Zobrazení: 185042 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 22

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.