Kvalitní matrace na spaní

Kvalitní matrace na spaní

6. 3. 2012, 11:02

Jelikož každý běžný člověk stráví na matraci poměrně dlouhou dobu, neměla by způsobovat tlak na páteř. Celkem podstatnými faktory jsou i snadné odvětrání a vzdušnost. Všechny matrace mají snímatelný potah.

Jak vybrat levné matrace

Existuje několik druhů matrací, ovšem všechny nám musí umožnit především zdravý spánek. Matrace se musí vybírat také s ohledem na to, pro koho má sloužit. Existuje jich celá řada, např. dětské matrace, zdravotní matrace a tak dále...

Čím se vyznačují latexové matrace

Základem tohoto druhu matrace je je přírodní míza, získaná z kaučukovníku. Vyznačují se také odlehčujícími a provzdušňujícími otvory, nedochází k proležení matrace a je zároveň velice pružná a má tvarovou stálost. Mají jedinečnou schopnost přizpůsobovat se lidskému tělu. Oblíbené jsou také díky své dlouhé životnosti. Doporučují se do všech typů postelí.

Jaké vlastnosti mají pružinové matrace

Zajišťují pružnost lůžka a jsou zárukou přijatelných ortopedických vlastností. Obsah těchto matrací lze kombinovat s polyuretanem, což se dá využít pro osoby s nižší váhovou kategorií a děti. Tento typ matrace je vhodný i pro nepolohové rošty.

Druhy dětské matrace

Aby Vaše dítě mělo zdravou páteř, je také důležité aby spalo na správné matraci, která by mu zajišťovala zdravý spánek. Doporučují se hlavně polyuretanové dětské matrace, matrace s latexovou vložkou a velice účinné jsou také matrace s pohankou. Druhů je opět nepřeberné množství a vybírat můžete volně podle svých potřeb a finančních možností.

Výhody zdravotní matrace

Tento typ matrace je hodně doporučovaný hlavně kvůli schopnosti držet tělo ve správné ortopedické poloze, umožňuje mu tím maximální uvolnění a odpočinek. Tyto matrace jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů a zároveň jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, umí se přizpůsobovat anatomické stavbě Vašeho těla, což má velmi pozitivní vliv na páteř.
Zobrazení: 572732 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 21

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.