Matrace

Matrace

23. 2. 2012, 14:48

Člověk se často probouzí nevyspalý, rozlámaný a zablokovaný. Další možností a příznakem toho, že jste výběru své matrace nevěnovali dostatek pozornosti, může být večerní několikahodinové převalování předtím, než vůbec usnete. Tomu všemu se dá předejít koupí kvalitní matrace. A jak takovou matraci vybrat?

Kvalitní matrace - útočiště znavených

Člověk v posteli průměrně stráví osm hodin za den, čili přesně jeho třetinu a na tuto skutečnost by měl brát ohled. Těch osm hodin by pro něj mělo být příjemnou relaxací a zdrojem sil pro další den, ne torturou, při níž si ničí záda. Investice do kvalitní matrace se člověku vyplatí, v tomto případě by nešetřil na posteli ale pouze a jen na sobě.

Jak vybrat kvalitní matraci

Předem musíme říct, že neexistuje nic jako universální matrace, vhodná pro každého. V potaz musíte vzít svou výšku, váhu, velikost roštu postele a také své případné alergie.

Pro děti a zájemce nižší váhy se hodí klasické pružinové matrace. Takové matrace jsou vhodné pro velké, nepolohovatelné rošty, jejich výhodou je i možnost položit je na pevnou desku. Čím více pružin taková matrace má, tím je kvalitnější.

Latexové matrace

Levnější, ovšem stále kvalitní volbou jsou latexové matrace, jejichž velkou výhodou je, že u nich nedochází k proležení a tak mají velmi dlouhou životnost. Jsou elastické a dokáží se výtečně přizpůsobit vašemu tělu. Vhodné jsou také pro alergiky.

Na výběr je mnoho dalších materiálů ať umělých jako polyuretan nebo naopak přírodních jako koňské žíně či kokosová vlákna. Některé matrace jsou také anatomicky a ortopedicky tvarované přímo za účelem vašeho kvalitního spánku. Ideální je, když si necháte poradit přímo od odborníků ve studiu zdravého spánku.

Matrace a postel ruku v ruce jdou

Nezapomeňte ale, že pokud sebelepší matraci vyrobenou na míru uložíte na nekvalitní rošt z několika prkýnek ve staré rozvrzané posteli, spaní si tím moc nevylepšíte. V ideálním případě by měl jít výběr matrace jít ruku v ruce s nákupem nového roštu podle vašich potřeb a případně i nové postele. Přeci jen, děláte to pro sebe a pro svůj kvalitní odpočinek.
Zobrazení: 180151 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 13

Podobné články
 • Čistý domov na prvním místě

  18. 3. 2016, 9:58 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače mají mnoho výhod oproti klasickým přenosným či robotickým vysavačům. Vycházejí všechny z jednoduchého principu, jehož důsledkem je čistý domov zbavený prachu a alergenů.

 • Sexy plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:46 | Diskuze (0)

  Pokud se chystáte na některý z plesů nadcházející sezóny 2013, jistě si přejete stát se hvězdou večera a protančené noci. Toužíte proměnit se v pohádkovou Popelku nebo možná sexy dračici. Proč ne, stačí vybrat ty správné plesové šaty.

 • Bílé plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Bílé plesové šaty, ať dlouhé nebo krátké, se vždy nádherně odrážejí od tmavých obleků tanečních partnerů. Bílá barva navíc působí něžně. Jde o klasické provedení společenských šatů, které léty neztratilo na oblíbenosti.

 • Plesové šaty růžové

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Plesové šaty bývaly v dobách našich praprababiček a prababiček výsadou dam z lepší společnosti. V současnosti naopak najdeme na trhu širokou škálu dámských, dívčích i dětských plesových šatů v krátkém i dlouhém provedení. Otázkou však zůstává, jaké plesové šaty a líčení k nim si vybrat, abyste se cítila jako princezna.

 • Fialové plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Chystáte se na ples? Chcete si ho užít v těch nejnádhernějších šatech? Ale jaký střih, materiál a barvu zvolit? Tak aby vše sedlo vaší postavě, barvě vlasů, věku. Není to jednoduchá otázka, ale rozhodně před vámi stojí velmi příjemné rozhodování.