Matrace

Matrace

23. 2. 2012, 14:48

Člověk se často probouzí nevyspalý, rozlámaný a zablokovaný. Další možností a příznakem toho, že jste výběru své matrace nevěnovali dostatek pozornosti, může být večerní několikahodinové převalování předtím, než vůbec usnete. Tomu všemu se dá předejít koupí kvalitní matrace. A jak takovou matraci vybrat?

Kvalitní matrace - útočiště znavených

Člověk v posteli průměrně stráví osm hodin za den, čili přesně jeho třetinu a na tuto skutečnost by měl brát ohled. Těch osm hodin by pro něj mělo být příjemnou relaxací a zdrojem sil pro další den, ne torturou, při níž si ničí záda. Investice do kvalitní matrace se člověku vyplatí, v tomto případě by nešetřil na posteli ale pouze a jen na sobě.

Jak vybrat kvalitní matraci

Předem musíme říct, že neexistuje nic jako universální matrace, vhodná pro každého. V potaz musíte vzít svou výšku, váhu, velikost roštu postele a také své případné alergie.

Pro děti a zájemce nižší váhy se hodí klasické pružinové matrace. Takové matrace jsou vhodné pro velké, nepolohovatelné rošty, jejich výhodou je i možnost položit je na pevnou desku. Čím více pružin taková matrace má, tím je kvalitnější.

Latexové matrace

Levnější, ovšem stále kvalitní volbou jsou latexové matrace, jejichž velkou výhodou je, že u nich nedochází k proležení a tak mají velmi dlouhou životnost. Jsou elastické a dokáží se výtečně přizpůsobit vašemu tělu. Vhodné jsou také pro alergiky.

Na výběr je mnoho dalších materiálů ať umělých jako polyuretan nebo naopak přírodních jako koňské žíně či kokosová vlákna. Některé matrace jsou také anatomicky a ortopedicky tvarované přímo za účelem vašeho kvalitního spánku. Ideální je, když si necháte poradit přímo od odborníků ve studiu zdravého spánku.

Matrace a postel ruku v ruce jdou

Nezapomeňte ale, že pokud sebelepší matraci vyrobenou na míru uložíte na nekvalitní rošt z několika prkýnek ve staré rozvrzané posteli, spaní si tím moc nevylepšíte. V ideálním případě by měl jít výběr matrace jít ruku v ruce s nákupem nového roštu podle vašich potřeb a případně i nové postele. Přeci jen, děláte to pro sebe a pro svůj kvalitní odpočinek.
Zobrazení: 184653 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 13

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Vestavěné skříně - zvětšete si byty!

  7. 1. 2019, 14:13 | Diskuze (0)

  Víte jak? Vestavěnými skříněmi. Schovejte do nich nesourodé "krámy", šatstvo, boty, nářadí, police, zásuvky, šatní tyče, dokumenty, sběratelské "vášně", peřiny, všechno, co nechcete vidět. Zasuňte za tím vším posuvné dveře a zůstane vám reprezentativně zařízená prostorná rezidence. Dekorativní květiny a předměty zůstanou na svém místě.

 • Vestavěné skříně Praha

  7. 1. 2019, 14:07 | Diskuze (10)

  V dnešní době je značný problém s úložným prostorem a to zejména v malých panelákových bytech. Nových věcí přibývá, ale byt nelze nafouknout. Proto jsou vestavěné skříně velikým pomocníkem, který využije každý koutek našeho bytu.

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Nábytek na míru pro váš byt

  7. 1. 2019, 13:27 | Diskuze (0)

  Stěhujete se do nového bytu nebo jen od základů přestavujete byt do nové moderní podoby? Potřebujete si kompletně zařídit bytový interiér a hledáte kvalitní, moderní, luxusní a komfortní nábytek, či matrace, který vám dlouhá léta vydrží a bude sloužit svým účelům?